Meer grootouders in actie
Beste Grootouder voor het Klimaat,
Er komt steeds meer grootouder in actie!
In Den Bosch zijn afgelopen zaterdag vijfentwintig mensen komen demonstreren. Wat een mooie opkomst. In het voorjaar startte deze lokale bijeenkomst door Arie Bijl, toen nog met vier Grootouders. Wil je er ook bij zijn? Kom dan aanstaande zaterdag naar het Kerkplein 20.
Vrijdag zijn een aantal Grootouders op gesprek geweest bij het CPNB (Collectieve Propaganda voor het Nederlandse Boek); de organisator van de Kinderboekenweek. Zij pleiten ervoor het thema van de Kinderboekenweek 'Moeder Aarde' te laten zijn. Om het gesprek kracht bij te zetten, hadden ze een aanbevelingsbrief bij zich mede onderschreven door een rij mooie namen zoals de directeur IVN Natuureducatie, een uitgever bij KNNV Uitgeverij en Hanneke Groenteman. Het was een prettig gesprek maar voor het vervolg zijn er meer handtekeningen nodig. Vind je het ook een goed idee:
Lees de brief en onderschrijf.
Maandag 25 november zit Sietse Brouwer in een panel als Grootouder en pensioenfondsbestuurder in Pakhuis De Zwijger in Amsterdam. De avond is een ontmoeting tussen vertegenwoordigers van de financiële wereld en de doeners die de wereld ook bij een veranderend klimaat leefbaar willen houden.
Lees meer.
Stikstof en klimaat
De besluiten van het kabinet om overdag de maximum snelheid op snelwegen naar 100 km te verlagen om zo de stikstofneerslag in natuurgebieden te verminderen zijn ook goed voor het klimaat (minder uitstoot van stikstofoxiden bij lagere snelheden), de
verkeersveiligheid (minder doden en gewonden), de gezondheid (minder schadelijke luchtverontreiniging), de doorstroming van het verkeer (
minder files) en de portemonnee (
minder brandstofkosten). Wat blijkt nu? Volgens
de brief van het Kabinet aan de Tweede Kamer over de stikstofmaatregelen willen ze morrelen aan de natuurbescherming. Het kabinet heroverweegt om de Natura 2000 status van natuurgebieden af te schaffen, terugbrengen van de beschermingsniveaus, etc.
Lees verder
Nederland Leest
Tot en met 30 november staat Nederland Leest in het teken van duurzaamheid. Een mooi moment om voor te lezen. Op 23 november gaan drie Grootouders voor het Klimaat in
Lisse voorlezen en met de kinderen knutselen. Onze Klimaatvoorleesgrootouder
Petra Laseur leest op 29 november voor op de Roelof Venema basisschool in Amstelveen.
Wie volgt?
Pleinbijeenkomsten
Den Haag
De volgende
Pleinbijeenkomst in Den Haag is aanstaande donderdag
21 november Om 15.00 uur verzamelen we bij het Plein, de vooringang van de Tweede Kamer in Den Haag. Let op: Het
Klimaatlied wordt in het Nederlands gezongen. Dit keer is onze gast Linde Berg van
Leren voor Morgen en
Teachers for Climate. Leren voor Morgen bestaat uit een groep samenwerkende organisaties. Als netwerk zetten zij zich in voor leren voor duurzame ontwikkeling: binnen én buiten het onderwijs en van peuter tot professional. Ben je benieuwd hoe, kom donderdag naar het Plein.
Dagen: 07/11, 21/11, 05/12 en 19/12
Adres: Het Plein, 2511 CS in Den Haag
Duur bijeenkomst:
15.00-16.00 uur
Gast: Linde Berg
Den Bosch
De volgende bijeenkomst in Den Bosch is op
zaterdag 23 november vanaf 14.00 uur. Voor wie wil, help mee de opwarmingsstrepen te breien. De
opwarmingsstrepen is een internationaal initiatief om de temperatuurstijging uit te beelden. Vraag ernaar bij Arie Bijl.
Dagen: 9/11, 23/11, 7/12.
Adres: Kerkstraat 20, 5211 KG 's-Hertogenbosch
Duur bijeenkomst:
14.00-15.00 uur.
Maastricht
Ook in Maastricht worden in oktober en november bijeenkomsten gehouden. Deze bijeenkomsten vinden plaats bij het Stadskantoor in samenwerking met jongeren. Ben jij er een keertje bij? Meld je dan aan bij
Rene van der Luer.
Dagen: alle woensdagen in oktober en november
Tijdstip: 12.30 tot 13.30
Locatie: Mosa Forum 10, 6211 DW Maastricht
Wat kun je deze week (met je kleinkind) doen?
Meer groen in jouw gemeente betekent: meer opname van CO
2, meer biodiversiteit, opname van water, verkoeling in de zomer en mooiere straten waardoor de sociale cohesie in de buurt toeneemt. Om hiermee te helpen kan je een
geveltuintje beginnen. Zoals in
Zwolle,
Leeuwarden,
Utrecht of
Rotterdam. Kijk op de website van jouw gemeente wat de mogelijkheden zijn.
Een Grootouder voor het Klimaat aan het woord
Naar aanleiding van de nieuwe demonstraties in Den Bosch en Maastricht stelt
Paula Veldt de vraag:
"Waar blijven de actieve Amsterdammers?"
Reageer
Graag laten we jullie zelf in deze rubriek aan het woord. Deel hier jouw verhaal met de andere Grootouders voor het Klimaat en inspireer elkaar. Veel creativiteit toegewenst! Stuur je bijdrage aan
info@grootoudersvoorhetklimaat.nl en wie weet sta je in de volgende nieuwsbrief.